Tekstil ve İhracatçıları ve Çalışanları Derneği Linkedin Haber Bülteni Yayında
13 Mar 2023

Tekstil ve İhracatçıları ve Çalışanları Derneği Linkedin Haber Bülteni Yayında

TİHCAD Hakkında

Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri olan tekstil sektörünün bir üyesi olarak, işveren ve çalışanların ilk kez bir araya geldiği bu organizasyonu başlatmaya karar verdik.

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren tüm ihracatçıların ilgili kurum ve kuruluşlarla bir araya getirilmesi, sektörümüzün gelişimine öncülük ederek iş birliği için gerekli altyapının sağlanması, eğitimi destekleyici ve geliştirici faaliyetlerde bulunulması, nitelikli işgücünün artırılması hedefleri doğrultusunda Sektörümüzdeki istihdam sorununa çözüm üreten, Ekim 2020'de “Tekstil İhracatçıları ve Çalışanları Derneği – TİHCAD'ı kurduk.

Derneğimizin temel görev ve sorumluluğu, ulusal ve uluslararası otorite ve etkinliklerde Türkiye'yi başarıyla temsil etmek, tanıtmak ve ihracat yapan işveren ve çalışanların ortak çıkarları doğrultusunda sektörümüzün hak ettiği değeri kazanması için çalışmaktır. Tekstil endüstrisi.

Bu görevi yerine getirirken geleceğe yatırım vizyonumuzu yansıtacak altyapı ve çözüm odaklı faaliyetlerimizle temel amacımız; Nitelikli iş gücü ve istihdam sorununa kalıcı çözüm oluşturmayı amaçlayan TİHCAD İK projemiz ile sektörümüzde yenilikçi, gelişen, yapıcı ve faydalı bir sivil toplum kuruluşu olmak.

Komitelerimiz aracılığıyla sektörümüzün sürdürülebilirliğine, dijitalleşmesine ve yenilikçiliğine katkıda bulunmak, ürün ve hizmet kalitesiyle dünya markası olmasına katkıda bulunmak, düzenli eğitim, seminer, konferans düzenlemek, pazar araştırmaları oluşturmak TİHCAD'ın sorumluluğundadır. Sanayimizin kurumsallaşması ve bilgi çağına ayak uydurabilmesi için Ar-Ge projeleri ve projeleri yürütüyoruz. ana görevleri arasındadır.

TİHCAD hakkında daha fazla bilgi edinmek ve üye olmak istiyorsanız,
Bizimle iletişime geçebilirsiniz.