Rekabet Avantajı Sağlıyor... Düşük Maliyet İçin Verimlilik Şart
15 Kas 2023

Rekabet Avantajı Sağlıyor... Düşük Maliyet İçin Verimlilik Şart

TİHCAD Başkanı Ergin Aydın, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen  11. KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi’nde  Tekstil ve Hazır Giyimde Dijitalizasyon Paneline konuşmacı olarak katıldı.  

Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel’in moderatörlüğünü yaptığı panelde, İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Karaca, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Sanem Dikmen, Tekstil İhracatçıları ve Çalışanları Derneği (TİHCAD)  Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Aydın, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe üniversite öğrencilerine telstilde sürdürülebilirlik ve dijitalleşmenin önemini anlattı. 

TİHCAD Başkanı Ergin Aydın konuşmasında, Dernek çalışmalarında gençlere verdikleri önemin altını çizerek Z Kuşağı Komitesi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi ve sektöre meraklı üniversite öğrencilerine her zaman kapılarının açık olduğunu belirtti. Tekstilde özellikle desen çalışmalarında  yapay zeka kullanımını artırmaya başladıklarına değinen Aydın, gençlere bu alanda kendilerini geliştirmeleri önerisinde bulundu.